“İletişim başkanının makam aracını park etmesine izin vermeyen okul müdürü sürgün edildi” iddiasına ilişkin açıklama

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi tarafından konuyla ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi;  Bazı basın yayın organlarında yer alan ve sosyal medyada paylaşılan “İletişim başkanının makam aracını park etmesine izin vermeyen okul müdürü sürgün edildi” iddiası doğru değildir.

İletişim Başkanlığı Bölge Müdürlüğünün Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi Okul Müdürünü, Millî Eğitim İl ve İlçe Müdürlerine şikayet ederek görevinden alınmasına sebep olduğu yönündeki iddialar tamamen asılsızdır.

İddiada ismi geçen okul müdürü, 20 Kasım 2023 tarihinde Muğla Olgunlaşma Enstitüsü ve Menteşe ilçesi Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine ziyaret gerçekleştiren İl Millî Eğitim Müdürüne bağırarak üstüne yürümüş, küçük düşürücü tavır, davranış ve söylemlerde bulunmuştur.

Bakanlık Müfettişleri tarafından yürütülen soruşturma raporuna binaen de gerek disiplin gerekse idari yönden Valilik Makamlarının bilgileri ve Olurları dâhilinde işlemler gerçekleştirilmiştir.

Dolayısıyla soruşturma dosyasının okul bahçesinin otopark olarak kullanımıyla herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x