AK Parti’den Bitlis itirazı

Resmi olmayan sonuçlara göre, Bitlis’te Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi’nin (DEM) adayına 198 oy fark atarak kazanan AK Parti, seçim sonuçlarına itiraz etti.

Pazar günü yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde DEM Parti adayını 198 oy farkla geride bırakıp yeniden belediye başkanı seçilen AK Partili Nesrullah Tanğlay, yazılı bir açıklama yaptı.

AA’da yer alan habere göre, başarılarının gölgelenmeye çalışıldığını ve hazmedilmediğini savunan Tanğlay, “Biz buradayız. Bir yere gitmedik, tek bir tane ‘taşıma seçmen’ bilmiyoruz, tek bir hile yapmadık, tek bir tane oyu lehimize çevirmedik. Halkımızdan emin olduğumuz kadar, kendimizden de eminiz” dedi.

Geçersiz oyların yeniden sayılması için İl Seçim Kurulu’na itirazda bulunduklarını belirten Tanğlay, seçim günü görevlilerin ‘geçersiz’ kabul ettiği oylarla sandıkları ‘yakma’ girişiminde bulunduğunu iddia etti.

Tanğlay, “Bu durumda seçimlerin sonuçlarının mesnetsiz iddiaların gölgesinde kalmasını, algı operasyonlarına kurban edilmesini asla kabul etmiyoruz” diyerek açıklamasını şöyle sürdürdü: “Biz de yasal çerçevede seçim sonuçlarına itiraz hakkımızı kullanıyoruz. Geçersiz oyların yeniden sayılması için seçim kuruluna itirazımızı yaptık. Kurulun itirazları kabul edip, şaibeli olduğu iddia edilen bütün durumları hakkaniyet çerçevesinde incelemesini diliyoruz. Hizmetten şeref duyduğumuz değerli halkımıza yeniden hizmet etmek için kolları sıvamışken, sizleri bu gündemle yorduğumuz için üzgünüz.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x