WhatsApp, bölünmüş görünüme sahip Android tabletler için yeni bir güncelleme duyurdu

Dünya genelinde en popüler mesajlaşma seçeneklerinden biri olan WhatsApp’ın son beta güncellemesi, ekranın gerçek alanından daha iyi yararlanan yeni bir bölünmüş görünüm arayüzüyle Android tabletleri daha iyi hale getirecek.

WhatsApp, yıllardır kullanıcıları yalnızca bir cihaza bağlı tuttuğu için tabletler için uygun desteğe sahip olmuyordu. Ancak son yıllarda, tablet gibi ikincil cihazları ana akıllı telefonunuza bağlayabilme özelliği ile biraz esneklik sağlanmış oldu. Şimdi ise WhatsApp, Android tabletler için desteklerini artırıyor.

WhatsApp, bölünmüş görünüme sahip Android tabletler için yeni bir güncelleme duyurdu

WABetaInfo tarafından belirtildiği gibi, WhatsApp’ın son Android beta sürümü, Android tabletler için bölünmüş bir görünüm arayüzü desteği ekliyor. Diğer uygulamaların desteği gibi arayüz, aktif konuşma başlığınızın sol tarafında sohbetler listenizi gösterecek. Bu, kullanıcıların hızlı bir şekilde sohbetler arasında geçiş yapmasına olanak tanıyacak ki aslında WhatsApp’ı WhatsApp yapan niteliklerinin başında kolay kullanımı geldiği düşünüldüğünde, bu son derece önemli bir detay.

Öte yandan WhatsApp’ın en önemli rakiplerinden biri olan Telegram’ın da tabletler için özel bir çalışma yaptığına yönelik bilgilerin geldiğini biliyoruz. İşte bu bilgi ile WhatsApp’ın yeni güncellemesi bir arada değerlendirildiğinde, Amerikalı teknoloji devinin psikolojik üstünlüğünü hiçbir platformda kaybetmek istemediğini ve bu nedenle de tabletleri de güncelleme politikasının kapsamına aldığını söyleyebiliriz. Bakalım bir sonraki adım ne zaman gelecek?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir