ABD merkezli kripto para borsası Gemini ilginç bir karar aldı

Kripto para borsaları, son dönemde ABD’de düzenleyici kurumlarla sık sık karşı karşıya geliyor.

Bölgede işlem yapan kripto para odaklı kuruluşlar, düzenleyici baskılarından dolayı farklı girişimler aracılığıyla globale açılma planları geliştiriyor.

Konuya yönelik son haber Gemini borsasından geldi.

The Information’ın konuya yakın kaynaklara dayandırdığı haberine göre ABD merkezli kripto para borsası, uluslararası bir türev borsası başlatmak için kolları sıvadı.

Buna göre şirket, denizaşırı kuruluşu için piyasa yapıcılar ile görüşmeler yürütüyor.

Bilindiği üzere kripto para borsaları, ABD’de alınan düzenleyici önlemler nedeniyle türev, yani vadeli kripto para işlemleri sunamıyor. Bu alanda en büyük iki güçten biri olan FTX’in Kasım ayında iflas etmesi ve Binance’e yeni bir dava açılması, diğer kuruluşları pazar payı açısından heyecanlandırıyor.

Yakın dönemde ABD merkezli bir diğer kripto para borsası Coinbase’in de benzer bir platform için çalışmalara başladığı öğrenilmişti.

ABD merkezli her iki kripto para borsasının, büyük bir düzenleyici baskısı altında olduğu biliniyor. SEC, yakın dönemde Coinbase’e açılabilecek olası bir dava ile ilgili bildirimde bulunmuştu. Bu nedenle bunun gerçekleşmesi durumunda bu vadeli işlem platformlarının, kuruluşlar için bir alternatif sağlayacağı da vurgulanıyor.

Bu makale ilk olarak BeInCrypto üzerinde yayımlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir